Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Awakener: Nejkratší adventura světa

Celá hra se odehrává jen v jedné jediné scéně. Naštěstí je tu spousta postav, takže je je docela zábavná.

Když se na hru Awakener podíváte, na první pohled vás upoutá tím, že je to prostě – klasika. Klasická ručně kreslená grafika, klasický hudební doprovod, jednoduché animace. Děj není nijak složitý a ani vás nečeká nějaký zásadní vývoj situace. Ale zase je tahle hra úplně zadarmo.

Oč ve hře jde? Ze samotné hry se dozvíte málo, ale podle popisu je to tak, že hošík Fadi dostal svolení navštívit svou tetičku Sylvii. Ta má ale, jak se ukazuje, takový malý problém: Před jejím plotem kdosi spí a není možné ho vzbudit. Což jejímu byznysu – řekli jsme, že má hospodu? Dobrá, řekneme to teď... – což tedy, jejímu byznysu, abychom dokončili větu, příliš neprospívá.

A tak se Fadi vydává problém řešit. A vy s ním. Čeká ho setkání s nahou sochou, s nájemnou vražedkyní, ale také s malou holčičkou, která chroupe málo slané křupky. Jestli se vám zdá, že prozrazujeme už moc, dovolíme si oponovat: Všechny tyto postavy uvidíte v hned první – a jediné – scéně.

Přesto se na ní můžete díky množství postav docela vyřádit. Jen musíte objevit všechny předměty, k čemuž vám ale pomůže to, že při pojíždění prstem po displeji se na příslušných místech ukazují jejich názvy. A protože je to klasická adventure hra, postupně předměty sbíráte či jinak získáváte a posléze je používáte...

Pokud vás tedy zajímá, jak vzbudit chlapíka u tetiny hospody, co trápí sochu a oč tu vlastně vůbec komu jde, hru si stáhněte. V době psaní této recenze měla hodnocení 4,1 a hráči na ní oceňovali celkové pojetí – a také vtipnost dialogů. Méně se jim naopak líbilo obtížnější hraní na přístrojích s malým displejem a to, že je hra velmi, velmi krátká.

My za sebe ještě dodáváme, že se nám hra jednou zasekla. Šlo ale zřejmě jen o nějakou nešťastnou náhodu. A pokud jde o titulek a nejkratší adventuru světa? Přiznáváme, že si nejsme úplně jistí, ale kratší adventuru jsme prostě neviděli. Pokud vy ano, nezapomeňte se podělit s ostatními zde v komentářích.

Hru si můžete zdarma stáhnout zde na Google Play:

 


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2021 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru
Facebook Twitter Pinterest