Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

5 nejlepších adventur pro iPhone a iPad zdarma

Také pro iOS - iPhony a iPady - existují skvělé adventury ke stažení zcela zdarma.

I pro iPad a iPhone existuje řada her, které nabízejí zajímavé příběhy, hry, kde je třeba řešit promyšlené úkoly, díky nimž se v jejich světech dostáváte dál a dál. My tu pro vás máme pět extra tipů na hry, které by vám - pokud adventure hry máte rádi - určitě neměly uniknout. Právě tady najdete přehled těch nejlepších adventur, které si můžete stáhnout a pak hrát na svém iPadu nebo iPhonu zcela zdarma.

Než se dostaneme k samotným hrám, určitě stojí za to ještě přidat tuhle poznámku: Začíná být trochu zmatek v tom, co to vlastně je adventure hra. Aby tedy bylo jasno: Nás zajímají takzvané "klasické" nebo také "point-and-click" adventury, tj. o žánr dobrodružných her v jeho původní podobě. Jsou to hry s příběhem, hry, kde řešíte zajímavé úkoly proto, abyste mohli ve hře procházet dál. (Další info o tom, co jsou adventure hry a o jejich cestě od minulosti až do současnosti najdete v tomto článku.) Nenajdete tu tedy hry, kde jde pouze o hledání nějakých ukrytých předmětů (tzv. hidden objects games) nebo pouze o řešení hlavolamů (puzzles), ale ani jednoduché hříčky, kde máte jen a jen uprchnout z nějaké místnosti nebo místa. Prostě a jednoduše: Jsou tu skutečně čistokrevné adventury!

Jak jsme vybírali ty nejlepší

Je jasné, že vybrat ty nejlepší adventure hry zdarma není snadné: Některé z her nabízejí bez zaplacení jen velmi krátkou část děje, další ruší reklama. A co se líbí jednomu člověku, nemusí se přece líbit druhému.

Jak tedy při sestavování žebříčku ocenit grafiku, jak propracovaný děj, jak vyváženou složitost – a logičnost – hádanek? My jsme se při výběru řídili hodnoceními a komentáři hráčů - s přihlédnutím k úspěšnosti her i na dalších platformách - a také svými zkušenostmi s adventure hrami. U každé hry se dozvíte, proč jsme vybrali právě ji – a i díky tomu se budete moci rozhodnout, jestli je to ta pravá point and click adventure hra i pro vás.

Tak - a teď už pojďme k pětici nejlepších adventur. Těšíme se na všechny vaše komentáře a tipy, jaké hry otestovat a zařadit třeba do nějakého příštího seznamu. Zbývá dodat, že následujících 5 nejlepších adventure her není nijak seřazeno, protože určit, která je opravdu nejlepší, je obtížné. Hodně prostě záležet na tom, jaké přesně adventure hry máte rádi.

The Silent Age


The Silent Age je rozhodně jedním z našich miláčků - a nejen našich. Tahle hra je úspěšná na všech platformách a za zahrání určitě stojí i na iPadu a iPhone. Některé z konkurenčních her možná nabízejí promakanější grafiku, ale tady jasně vítězí super námět a příjemné zpracování.

Naprosto klasicky zpracovaná - alespoň pokud jde o ovládání a vývoj děje - point and click adventura The Silent Age vás zavede do světa budoucnosti, kdy lidstvo již vymřelo. Vy ale nebudete odkázáni jen na jedno časové období: V průběhu hry můžete totiž hrdinu přenášet mezi dvěma obdobími – 70. lety a právě budoucností. A právě tato možnost nejen dodává příběhu na zajímavosti, ale také umožňuje zajímavě překonávat překážky, které na vás i hrdinu v průběhu příběhu čekají.

Podivný umírající muž hrdinu krátce po začátku hry varuje, že se mají odehrát strašné věci a prosí ho, aby jim zabránil. Joe od něj získává stroj pro cestování časem. Když ho zanedlouho použije, dostává se do budoucnosti – bez lidí. Co se stalo? Dá se tomu díky cestování časem zabránit? To musí Joe teprve zjistit.

První epizoda hry je zdarma, druhá placená.

Celou recenzi hry najdete zde: Recenze: The Silent Age si nenechte ujít!

Hru si můžete zdarma stáhnout na Apple iTunes: 

Ale případně i pro Android: 

Zpátky do budoucnosti

Zpátky do budoucnosti/Back to the future
Kdo by neznal film Zpátky do budoucnosti (Back to the future)? Autorem hry je společnost Telltale v licenci Universal Studios a ve hře tak najdete to, co již podle názvu čekáte. Autoři tvrdí, že první epizoda bude zdarma jen po nějakou dobu - zatím tomu tak je (v době psaní tohoto článku), a proto tato hra do našeho seznamu určitě patří.

A oč tedy ve hře ve stručnosti jde? Marty McFly a Doc Brown se vrací šest měsíců po konci třetího filmu, stroj času se záhadně vrací do Hill Valley a Marty se musí vrátit zpět v čase a získat pomoc od nespolupracujícího mladíka Emmett Brown, nebo nastane opravdu velký problém s časoprostorovým kontinuem.

Hra je velmi pěkně zpracována ve 3D, chvílemi ale můžete mít pocit, že před sebou máte spíše film. I tak je tu ale řada zajímavých příležitostí ke hraní - a díky zajímavému ději lze odhadnout, že nebude zklamáni.

Hra je podle autorů zdarma jen dočasně (v době psaní tohoto textu je skutečně zdarma), a to zde: 

Mutanti vs. Vyvolení: Únos - adventura kompletně česky


Jestli při hraní her dáváte přednost naší mateřštině - a tomu bychom se u adventur nedivili - sáhněte po hře Mutanti vs. Vyvolení. Její první díl vás zavede do světa budoucnosti, která  pro část lidstva nevypadá nijak dobře: Mnohým přinesla chudobu, nemoci a viditelné genetické mutace. Daleko sžíravějším problémem jsou ale nájezdy ozbrojenců Vyvolených.

Po jednom takovém je zničena i vesnice Riama, hlavního hrdiny. Jeho otec je těžce zraněn a jeho sestra unesena. Riam nemá moc na výběr, co dělat: Je totiž jediný, kdo může svou sestru a svého otce zachránit.

Čeká vás velká spousta úkolů k řešení, průchod minovým polem, objevení dalších mutantů... To vše v klasicky ručně kreslené a animované adventuře, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. A pokud vás zaujme, už je ke stažení i druhý díl, a to za symbolickou cenu.

Celou recenzi hry najdete zde: Mutanti vs. Vyvolení: Povedená adventura česky

Hru si můžete stáhnout pro iPad, iPhone zde:

Případně zde pro Android:

The Wolf Among Us


Vizuálně nádherná hra The Wolf Among Us vám asi chvílemi připomene spíše interaktivní animovaný film než point and click adventuru, ale díky své atmosféře, propracovanosti děje i úžasné grafice si místo v tomto přehledu určitě zaslouží.

Oč tu jde? Hlavním hrdinou je Bigby Wolf, šerif ve Fabletownu, a jeho hlavní starostí je ochrana pohádkových bytostí, které tam žijí. Určitě ale nejde o hru pro malé děti. Právě naopak. Hra je založená na komiksech Fables a příliš nešetří vulgaritami ani násilím. Začíná v situaci, kdy Bigby zachraňuje mladou prostitutku ze spárů opilého chlápka a semele se drsná bitka...

Nevíte, co je to ten Fabletown? Je to část města New York, kde žijí v exilu mnohé výše zmíněné pohádkové bytosti. Před běžnými smrtelníky jsou chráněny magií – a chrání se také různými triky a úskoky.

Tahle hra určitě stojí za vidění. A nepochybujeme, že pro mnohé z milovníků point and click adventur i za zahrání. Celou recenzi najdete zde: Vlk mezi námi: Nejen dech beroucí grafika.

Pro iPad a iPhone je hra ke stažení tady na iTunes: 

Malý zloděj

Malý zloděj/Tiny Thief
Asi se nespleteme, když si tipneme, že firmu, která stojí za touhle hrou, dobře znáte - Rovio! Ano, Rovio stojí nejen za slavnou sérií naštvaných ptáků... Malý zloděj, v originále Tiny Thief, je její adventura, která s Angry Birds jinak nemá nic společného.

A oč tu jde? Sami autoři to říkají jasně: Ve světě korupce a nespravedlnosti se jeden malý chlapík rozhodně zlu postavit. A tak malý zloděj, poněkud neobvyklý hrdina, použije různé triky a vychytralé tahy, aby přelstil své oponenty. A že jich je opravdu celkem hodně...

Hra nabízí příjemnou grafiku, dobré ovládání i slušnou porci humoru. První díl je k dispozici zdarma.

Ke stažení zdarma na iTunes tady: 

 

A to je pro dnešek vše. Pilně hrajte - a přidávejte své názory na zde zmíněné hry nebo i tipy na další. Samozřejmě, pokud vás hraní nepohltí natolik, že se prostě k publikování svých názorů na věc vůbec nedostanete :)!

Prohlášení: Vydavatel magazínu GameCondor věnuje maximální možnou péči objektivitě veškerých textů zde publikovaných. Vydavatel magazínu GameCondor vydává rovněž další média zaměřená na počítače a business, ale také na cestování nebo 3D fotografii. Je rovněž vydavatelem adventure her založených na systému GameStylus, které jsou v některých případech zmiňovány na těchto stránkách.


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2021 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru
Facebook Twitter Pinterest