Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Adventure hry pro letošní Vánoce

Vánoce se blíží, a tak je čas zamyslet se, co budeme pařit. A pokud jde o nás, řeč tu samozřejmě bude o adventure hrách.

Randal's Monday


Randal’s Monday je klasická adventure hra. Trochu upovídaná, ale zato místy docela vtipná. A první dvě epizody jsou zdarma, takže není důvod ji nevyzkoušet. Hlavním hrdinou je kleptomaniak, sociopat a strašný přítel. Tak to aspoň tvrdí tvůrci a brzy poznáte, proč. To ale neznamená, že si ho nemůžete zamilovat. Právě naopak. Když se podíváte na komentáře ke hře, jsou převážně pochvalné. Hráčům se jen zdá vysoká cena za další pokračování. Některým z nich připomíná klasiku, Leisure Suit Larry.

Ke stažení zdarma:

 

Alice: Polepšovna pro čarodějky


Série o čarodějnici Alici je populární, první díl má už přes milion stažení. A je zcela zdarma. Hlavní hrdinkou je tedy, jak už bylo řečeno, Alice, která ovšem zpočátku nemá nejmenší tušení, proč ji považují za čarodějnici. A proč ji kvůli tomu zavírají do polepšovny. Zato ví, že se odtud musí dostat. A to už je úkol pro vás. Pomocí sebraných předmětů a trochu přemýšlení můžete projít celou hrou - a když se vám zalíbí, můžete se pustit i do druhého dílu, Alice a dračí magie. Autoři slibují i třetí díl, ale podle posledních informací už zřejmě nestihne vyjít před letošními Vánoci. Tak snad na začátku roku 2018. A ještě dodáme, že hra mluví i česky.

Ke stažení zdarma:

 

Lovci vesmírných pokladů


Chce se vám trochu toulat po vesmíru a přitom pátrat po pokladech, které tu zbyly po posledních válkách? Zkuste hru Lovci vesmírných pokladů. I její první díl je zdarma a i tohle je klasická point and click kreslená adventura. Hlavní hrdina, David Fox, začne svou pouť v jednom vesmírném restaurantu, ale s vaší pomocí se brzy dostane dál. I k téhle hře existuje druhý díl nazvaný prostě Lovci vesmírných pokladů 2. I tahle série her umí česky.

Ke stažení zdarma:

 

Ostrov 16ti sester


A do třetice od stejných autorů, kteří vytvořili čarodějku Alici a Davida Foxe - Ostrov 16ti sester. Tahle hra se od předchozích liší tím, že používá předrenderovanou grafiku, ale jinak jde o plnokrevnou klasickou point and click adventure hru. Robert, hlavní hrdina, se ocitne na ostrově - neví jak a neví porč. Brzy se ale ukáže, že tu není sám, ale se spoustou krásných dívek. Co za tím vším je? To se snadno dozvíte, když si hru zahrajete. Bude to zase chtít jen trochu logiky a přemýšlení. I tahle hra je zdarma a nedávno vyšel i její druhý díl. Umí česky.

Ke stažení zdarma:

 

Nobodies


Tahle hra se od těch předchozích liší tím, že hrdinu nevidíte na scéně, ale scénu vidíte jeho očima. Nejde ale o 3D hru, scény jsou nakresleny. A vypadají pěkně. Příběh má tajemnou zápletku s temnými vládními silami, které se snaží eliminovat skupinu lidí, která může ohrozit bezpečnost lidstva. Vaším úkolem ale není zabíjet - vy máte po zabijácích uklízet. Že vám to nepřijde moc zábavné? Možná brzy zjistíte, že se mýlíte. Hru můžete snadno vyzkoušet, její stažení je zdarma.

Ke stažení zdarma:

 

Alvin a Vánoce


A když je na začátku řeč o Vánocích, nemůžeme vynechat ani jednu starší hru. Není sice zdarma (stojí cca 20 Kč), ale zato je o Vánocích. Klasická adventure hra, jejímž hrdinou je ovšem ryba - Alvin. Hodí se sice spíš pro mladší hráče, ale i tady budete potřebovat logiku. I Alvin sbírá předměty a jeho cílem je, jak jinak, báječně oslavit Vánoce.

Ke stažení zdarma:

 

Máte také nějaké tipy na nejlepší adventure hry na Vánoce. Tak je směle přidejte do komentářů. Ostatní čtenáři budou určitě rádi, že tu najdou více tipů a rad.

Prohlášení: Vydavatel magazínu GameCondor věnuje maximální možnou péči objektivitě veškerých textů zde publikovaných. Vydavatel magazínu GameCondor vydává rovněž další média zaměřená na počítače a business, ale také na cestování nebo 3D fotografii. Je rovněž vydavatelem adventure her založených na systému GameStylus, které jsou v některých případech zmiňovány na těchto stránkách.


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru