Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

AR-K: 3D adventura se sexy hrdinkou

Na jedné straně přitažlivá grafika, na druhé možná až příliš velká obtížnost. Získá si vás AR-K?

AR-K je klasická point and click adventure hra s grafikou, která je kompletně ve 3D. A oč tu jde? Především o tajemnou zlatou kouli, která se kdysi jednoho dne objevila ve skříňce hlavní hrdinky, aniž by ona věděla proč, a vedla k zásadním změnám v jejím životě: K vyhození z policejní akademie a ke změně jejích plánů do budoucna. Tehdy se rozhodla, že když nemůže chránit pravdu jako policistka, bude ji chránit jako novinářka.

Ani v nové škole ovšem nemá tak úplně na růžích ustláno. O tom se ale dozvídáte více až v průběhu hry. Hrdinku na počátku příběhu zastihnete v situaci, kdy má děsivou kocovinu a vypadá to, že přijde pozdě do školy. Navíc její spolubydlící po večírku vyspává tak tvrdě, že její probuzení nebude úplně snadné. Je třeba sehnat příslušné ingredience na probouzecí nápoj.

Ale jsou tu i další potíže. Třeba jeden profesor, který se rozhodl hrdince hodně znepříjemnit život. A ona, po pravdě, mu oplácí stejně.

Hra AR-K má kromě oné již zmiňované 3D grafiky také další zajímavé vlastnosti: Je kompletně namluvená, bohatě animovaná a je v ní velká spousta dialogů. Autoři se chlubí také množstvím humoru – a tady, jako obvykle – velmi záleží na tom, jaký smysl pro humor máte. Pokud stejný, jako autoři, pak budete spokojeni. Pokud jiný, pak budete zřejmě spokojeni méně.

Příběh hry je poměrně rozsáhlý a stále se vyvíjí. Hra je zcela zdarma, neobsahuje žádné reklamy ani nákupy v aplikaci. To jsou její světlé stránky. Tou temnější pak je, že zdaleka ne všechny zápletky jsou úplně logické, takže se občas při hraní pěkně natrápíte. Pokud to rovnou nevzdáte a nesáhnete po nějakém návodu. Také pokud nejste fanoušky čtení a poslouchání desítek dialogů, z nichž většina nikam nevede, nemusí být tato hra tím pravým pro vás.

Pokud si adventure hru AR-K naopak zamilujete, její tvůrci už zveřejnili první (placené) pokračování a další dvě jsou v době psaní tohoto textu v přípravě. Všechny díly hry jsou dostupné pouze v anglickém jazyce.

Dodejme, že v době přípravy této recenze měla hra hodnocení od hráčů 3,5 a stáhlo si ji mezi tisícovkou pěti tisíci hráči. Ti hru často chválí za grafiku a propracovaný děj, vyčítají jí však obtížnost a také programátorské chyby. Některé z nich jsou zřejmě již opraveny (aktuální verze kódu hry je 1.9), nicméně za část problémů zřejmě, soudě dle komentářů vydavatele, může paměťová náročnost hry.

Závěr je ovšem jasný: Tahle hra rozhodně stojí za vyzkoušení. Šance, že si vás získá, je rozhodně dost slušná.

Hra je ke stažení zde na Google Play:


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru