Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Jak připojit monitor a klávesnici ke 2 počítačům

Potřebujete střídavě používat dva počítače, ale chcete stále pracovat na jednom monitoru a klávesnici? Tady je tip.

Už jsem tady psal, že náš herní engine GameStylus teď funguje na Windows, Androidu i na iOS - a z toho plyne, že občas potřebuje někdo z nás dělat současně na Macu i PC (resp. ano, šlo by vše dělat na Macu, ale to, tak nějak, není platforma naší první volby). A protože náš monitor nemá dva vstupy HDMI (a i kdyby je měl, určitě by přepínání bylo schované na nějakém tragicky nedostupném místě) a klávesnice s myší a tiskárnou jsou na tom podobně, je třeba sáhnout po nějakém řešení, které umožní

1) nemuset se přesouvat mezi dvěma pracovišti

2) nemuset přepojovat kabely ručně.

Na trhu je pár takzvaných KVM přepínačů s HDMI a USB, ale ty jsou za ceny, které se nám nezdály zrovna fér. Na rovinu: Zdály se nám vážně přehnané a levný KVM přepínač byl k nenalezení. Co s tím?

HDMI přepínač je masová záležitost s cenou v čínských e-shopech pod 3 dolary a USB přepínač (primárně určený pro sdílení tiskárny, ale zvládne i tu klávesnici s myší) bývá jen o trochu dražší - pod pět dolarů. Takže za nějakých necelých 8 dolarů, bratru 200 Kč, máme přepínač, díky kterému snadno mrkneme, co zrovna dělá druhý počítač, případně pak k němu připojíme klávesnici s myší a tiskárnou, je-li to třeba - a provedeme, co je nutné... Je to takový velmi levný KVM switch. (Nám to funguje OK - a nevidíme důvod, proč by nemělo, ale je to samozřejmě tip bez záruky a na vlastní nebezpečí :). Update: Tohle řešení používáme už cca dva roky a stále bez problémů.)


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2021 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru
Facebook Twitter Pinterest