Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Larry, slavný svůdník válí na Androidu

Larry je na Androidu v novém hávu a s upraveným dějem. Je graficky zdařilý, ale zdarma je jen hratelné demo.

Jen málokterý milovník adventure her asi neslyšel o slavné sérii Leisure Suit Larry, jejíž první díl se poprvé objevil na PC v roce 1987. A teď tu je i pro Android verze Reloaded od Replay Games se zbrusu nově udělanou grafikou, vytvořená ve spolupráci s původními autory a financovaná díky příspěvkům z Kickstarteru. Co se o ní dá říci?

Hlavním hrdinou hry je 40letý Larry, kterému se, řekněme, v milostném životě příliš nedaří. Je ale odhodlaný to změnit. A tak se vydává na celkem dobrodružnou cestu, která začíná v jednom baru. Najde pravou lásku? Nebo - pobaví se aspoň?

Děj hry je velmi podobný, jako u původní verze (první díl nesl celý název Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards ) od Sierra On-Line. Aby si ale trochu potrápili mozkové závity i hráči, kteří původní verzi hráli, byla část úkolů různě upravena. Pokud původní verzi znáte, poznáte změny už v prvních scénách, kde vám všechno bude pravděpodobně trochu povědomé, ale spousta věcí prostě bude tak trochu jinak.

Hra má velmi zdařilou grafiku, je dobře namluvená a narozdíl od mnoha dalších, které se o to pokoušejí, je i velmi často vtipná. Od mnoha dalších současných adventur se liší i tím, že nestačí na nějaké místo ťuknout, ale je třeba i rozhodnout, jaká akce se má provést. Což ovšem zřejmě vychází z faktu, že jde o remake starší hry.

Hru si můžete zdarma stáhnout, ale jde jen o free to play demo. Začínáte v baru Lefty's a můžete tu řešit první hádanky, ale jakmile ve hře trochu postoupíte a budete si potřebovat zavolat taxi, je třeba zaplatit cca 100 Kč.

Za zmínku ještě stojí hardwarové nároky, především 1 GB RAM. Hra ale zřejmě poběží i na některých tabletech a mobilech s 512 MB RAM - ne ovšem na všech.

V době psaní této recenze měla hra od hráčů hodnocení 3,5. Vyzdvihují u ní grafiku i zábavnost, vyčítají jí naopak některé chyby v aplikaci nebo to, že se ve hře lze pohybovat jen podle předem daného scénáře. Ta poslední výtka je ovšem trochu nespravedlivá, protože tak tomu u adventur prostě bývá.

Hratelné demo si můžete stáhnout zde:


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2021 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru
Facebook Twitter Pinterest