Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Mutanti vs. Vyvolení: Povedená adventura česky

Hra láká k objevování světa budoucnosti, ve kterém je třeba ubránit se Vyvoleným.

Mutanti vs. Vyvolení: Únos je dobrodružná hra - klasická point and click adventura, která se odehrává v blíže neurčené budoucnosti. Ona budoucnost ovšem pro část lidstva nevypadá nijak dobře: Mnohým přinesla chudobu, nemoci a viditelné genetické mutace. Ještě větším problémem jsou ale nájezdy ozbrojenců Vyvolených.

Po jednom takovém nájezdu je zničena i vesnice Riama, hlavního hrdiny. Jeho otec je těžce zraněn a jeho sestra unesena. Riam nemá moc na výběr, co dělat: Je totiž jediný, kdo může svou sestru a svého otce zachránit.

Problém je v tom, že ozbrojenci pravděpodobně unesli Riamovu sestru do města, které je v rozvalinách. A kolem jsou minová pole. Jak jimi projít? A jak ve městě najít místo, kde ozbrojenci jeho sestru drží? To a řadu dalších otázek budete řešit spolu s hlavním hrdinou, pokud si hru stáhnete do svého mobilního telefonu nebo tabletu.

Tato česká adventure hra se vyznačuje zajímavou grafikou, ale i zvláštní atmosférou budoucnosti, kterou dokresluje i hudba v pozadí. Některé úkoly, které hrdina řeší, nejsou úplně snadné, ale při hraní se vám dostává řady více či méně nenápadných nápověd. Jak ukazují i recenze hráčů, hru tak lze v rozumném čase dohrát i bez jakékoli další pomoci.

Jak už bylo zmíněno, Mutanti vs. Vyvolení: Únos je klasická point and click adventura - hrdina tedy nachází řadu užitečných předmětů, které poté na vhodných místech používá. Hra je přizpůsobena mobilním zařízením, takže je její ovládání na tabletech i chytrých telefonech pohodlné (výhodou je samozřejmě větší displej, určitě doporučujeme alespoň čtyřpalcový).

Hra je ke stažení zcela zdarma, neobsahuje žádnou reklamu ani nákupy v aplikaci. Pro česky mluvící hráče je nespornou výhodou fakt, že je hra plně česky – tedy včetně všech popisů a dialogů.

Pokud vás hra zaujme, můžete si stáhnout i její druhý díl, který nese název Mutanti vs. Vyvolení: Zrádce (jde opět o pint and click adventuru). Ta sice není zdarma, ale přijde jen na symbolickou částku cca 20 Kč. O čem je, to tu nebudeme prozrazovat, protože bychom museli vyzradit více i o ději prvního dílu, což samozřejmě nechceme.

Dodejme ještě, že hru vytvořil tým GameStylus, který stojí za stejnojmenným herním enginem, ve kterém si může kdokoli vytvořit svou vlastní adventuru. Pokud tento typ her tedy nejen hrajete, ale přemýšleli jste i o vytvoření své vlastní, GameStylus je pro vás rozhodně jako stvořený. Hru v něm vytvoříte on-line na webu, hrát ji pak ale lze přímo v nativní aplikaci pro Android, případně převést do aplikace pro iOS.

Zbývá dodat, že v době psaní této recenze měla point and click adventura Mutanti vs. Vyvolení: Únos hodnocení 4,2 a hráči na ní oceňovali grafiku, atmosféru i děj. Za její nevýhodu pak označovali fakt, že je kratší, než by se jim líbilo.

Hru si můžete stáhnout zdarma na Google Play:

Pro iOS - iPad, iPhone:

Druhý díl hry je dostupný za cca 20 Kč rovněž na Google Play:

Pro iOS - iPad, iPhone:

Kdybyste přece jen při hře potřebovali poradit, kudy dál, zde je návod k prvnímu dílu.

 

Prohlášení: Vydavatel magazínu GameCondor věnuje maximální možnou péči objektivitě veškerých textů zde publikovaných. Vydavatel magazínu GameCondor vydává rovněž další média zaměřená na počítače a business, ale také na cestování nebo 3D fotografii. Je rovněž vydavatelem adventure her založených na systému GameStylus, které jsou v některých případech zmiňovány na těchto stránkách.


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru