Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Jak hrát hry pro Android na PC - i s emulátory

Některé hry pro Android stojí za to! Na PC je občas přestěhují sami jejich vývojáři, jindy si ale musíte pomoci sami. Jak?

Spousta uživatelů PC se po dlouhém čekání rozhodla upgradovat svůj počítač na Windows 10 a instalovat řadu nových aplikací - včetně her, samozřejmě. Některé jsou dostupné jednoduše přes Windows Store - a, mimochodem, právě v této souvislosti je zajímavé, že se Microsoft rozhodl podpořit vývojáře, aby do jeho obchodu s aplikacemi nastěhovali i aplikace původně psané pro Android. Sloužit tomu má takzvaný projekt Astoria. S jeho pomocí je možné prostě vzít aplikaci pro Android - třeba právě nějakou adventure hru - a převést do aplikace pro Windows. A umístit do Windows Store. Háček je ovšem - alespoň právě teď - v tom, že projekt Astoria je v betaverzi a je dostupný jen velmi omezenému počtu vývojářů.
Astoria ovšem není sama. Je tu také projekt od Google, konkrétně App Runtime for Chrome, zkráceně ARC. Vývojáři pak mají k dispozici aplikaci (pro Chrome) ARC Welder, s níž je možné už nyní převést řadu aplikací pro Android, včetně her, pro Chrome. Zatím se počítá jen s počítači běžícími na Chrome OS, ale jednoho dne by mohly běžet i v prohlížeči Chrome, tedy na běžném PC s Windows, nebo třeba i s Linuxem či OS X. Výhodou je, že ARC je k dispozici už teď komukoli. A nevýhoda?
Podle vývojářů českého herního projektu GameStylus je aktuálně velkým problémem třeba fakt, že ARC není schopen upozornit aplikace na fakt, že je uživatel chce zavřít. To běžně dělá operační systém Android - a aplikace se na to připraví; v případě her především uloží rozehranou pozici. V Chrome se na to ovšem připravit nemohou, takže je buď třeba vyřešit ukládání pozice tak, že jej hráč provede ručně (a provést tedy úpravy v kódu hry), nebo se pozice prostě neuloží.

Jak si zahrát jakoukoli hru - v emulátoru
Pokud nechcete spoléhat na to, že jednou budou výše uvedené projekty Astoria a ARC skutečně funkční a vývojáři konečně hry, které si chcete zahrát, převedou na PC, můžete už dnes sáhnout po nějakém emulátoru Androidu na PC. Jaké jsou ty nejlepší?
Kvalitní je rozhodně BlueStacks. Již výše zmínění vývojáři z GameStylusu například uvádějí, že na tomto emulátoru testovali svou bezplatnou hru Mutanti vs. Vyvolení a fungovala zcela bez problémů. Samotný emulátor je rovněž zdarma, takže není důvod ho nevyzkoušet.
Trochu méně populární než BlueStacks je emulátor Andy. I tento emulátor je zdarma a mnozí uživatelé si na něm pochvalují přehlednější rozhraní než u jeho konkurenta BlueStacks.
A konečně můžete zkusit i GenyMotion, který nabízí bezplatnou i placenou verzi. Bezplatná verze je pouze pro soukromé užití, což ale většinu hráčů nepochybně nebude nijak omezovat. Rovněž v ní chybějí některé funkce, z těch běžně potřebných je to především multitouch.

Hrát hry pro Android na PC?
Pro Android je dnes k dispozici velké množství her, které na PC nenajdete. Někdo může říci, že to vlastně nevadí, protože pro PC je dost kvalitních her, podle našeho názoru ale stojí některé hry pro Android za hraní i na PC. Typicky právě některé adventury, kterým se na GameCondoru věnujeme především. Pro Android je několik pěkných kousků k dispozici zdarma, což je jedna z věcí, která jim nepochybně přidává na přitažlivosti.
(Obrázky: Video BlueStacks, ARC Welder)


Komentáře, názory a rady
Nelze pouzit normalne klavesnici
Snazim se ovladat auto a nelze zatacet na klavesnici vse lze jen z mysi chyba...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru