Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Recenze: The Silent Age si nenechte ujít!

Adventura s jedinečnou atmosférou. A s úkoly, které plníte i díky pohybu mezi minulostí a budoucností.

Dobrodružná hra The Silent Age od House on Fire zaujme už na první pohled – svou zvláštní grafikou. I když se zprvu může zdát až příliš střídmá, v průběhu hry se ukazuje, že ideálně doplňuje propracovaný příběh a silnou atmosféru.

Point and click adventura The Silent Age vás zavede do světa budoucnosti, kdy lidstvo již vymřelo. Nebudete ale odkázáni jen na jedno časové období: V průběhu hry můžete totiž hrdinu přenášet mezi dvěma obdobími – 70. lety a právě budoucností. Tato možnost nejen dodává příběhu na zajímavosti, ale také umožňuje inovativně překonávat překážky, které na vás, vlastně na hrdinu, v průběhu příběhu čekají.

Když už jsme u hrdiny – je jím Joe – a jeho příběh nezačíná nijak zvláštně: Nachází se ve vysoké kancelářské budově, kde si dělá svou práci. Pak je ale vyslán do podzemního patra, kde se cosi stalo.

Tajemný umírající muž ho varuje, že se mají odehrát strašné věci a prosí ho, aby jim zabránil. Joe od něj získává stroj pro cestování časem. Když ho zanedlouho použije, dostává se do budoucnosti – bez lidí. Co se stalo? Dá se tomu díky cestování časem zabránit? To musí Joe teprve zjistit.

Hra The Silent Age se vyznačuje chytlavým příběhem, přehlednou grafikou, ale i logicky řešitelnými hlavolamy. Běží svižně i na méně výkonných zařízeních a její ovládání je pohodlné – dobře uzpůsobené dotykovému rozhraní.

První epizoda, která je zdarma, je dostatečně dlouhá, takže si dobře zahraje i ten, kdo za hry nechce hned platit. Další díl není nijak levný, ale v okamžiku, kdy se budete rozhodovat o jeho koupi, už budete vědět, jestli vám stojí za to.

Pokud máte jen trochu rádi sci-fi a adventure hry, hru The Silent Age si rozhodně nenechte ujít. Jen dopředu upozorňujeme na jedno mínus pro české hráče: Hra je kompletně anglicky. Pro pohodové a smysluplné hraní je tedy třeba zvládat o poznání více, než jen úplné základy tohoto jazyka.

Dodejme, že v době psaní této recenze měla hra The Silent Age na Google Play více než 1 milion instalací a hodnocení 4,3. Hráči na ní oceňují zajímavý příběh, přiměřenou složitost i slušnou délku. Za nevýhodu pak naopak označují linearitu příběhu, která je, ovšem, u adventure her spíše běžná.

První epizoda hry je zdarma, druhá placená. Druhá epizoda je přitom nyní součástí aplikace s první epizodou, takže je dostupná jako nákup přímo z aplikace.

Hru si můžete zdarma stáhnout na Google Play:

A pro iPad, iPhone zde:


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru