Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Vlk mezi námi: Nejen dech beroucí grafika

Grafika téhle hry je prostě úžasná. Děj promakaný. Jen interakce s hráčem by mohlo být více.

Adventura The Wolf Among Us, tedy Vlk mezi námi, je jednou z těch, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Netvrdíme, že se každému strefí do vkusu, že je její pojetí dokonalé. Ale prostě rozhodně stojí za vidění, protože její vzhled je – prostě – skvělý.

The Wolf Among Us je ne zcela tradiční point and click adventura, ve které hrajete s hlavním hrdinou, Bigby Wolfem. Bigby je šerifem ve Fabletownu a jeho hlavní starostí je ochrana pohádkových bytostí, které tam žijí. Ale pozor – rozhodně nejde o hru pro malé děti. Právě naopak. Hra založená na komiksech Fables nešetří vulgaritami ani násilím. Stačí koneckonců zmínit, že hra začíná v situaci, kdy Bigby zachraňuje mladou prostitutku ze spárů opilého chlápka a semele se drsná bitka.

A co že je to ten Fabletown? Je to část města New York, kde žijí v exilu mnohé výše zmíněné pohádkové bytosti. Před běžnými smrtelníky jsou chráněny magií – a chrání se také různými triky a úskoky. Bytosti, které se nemohou snadno vydávat za lidi ve své přirozené podobě, se musí důmyslně maskovat, často právě za použití magie.

V čem je tato adventura netradiční? Nejednou si budete připadat jako při sledování filmu: Hrdina bude samostatně provádět řadu činností bez toho, abyste do nich mohli zasáhnout. V průběhu hry ovšem děj samozřejmě – do jisté míry – ovlivňujete: V dialozích máte různé varianty odpovědí, v soubojích rozhodujete svými akcemi o tom, jak bude Bigby úspěšný, můžete používat různé předměty... Autoři tvrdí, že nezáleží jen na tom, jak se rozhodnete, ale také na tom, kdy se tak rozhodnete.

První epizoda hry je zdarma, další je možno si přímo ze hry zakoupit. Nicméně i první epizoda samotná je samostatnou hrou, takže není problém si dobře zahrát i bez finanční investice. Před stažením hry doporučujeme věnovat pozornost jejím hardwarovým požadavkům, které mimo jiné zahrnují 1 GB RAM a GPU Adreno série 300, Mali-T600, PowerVR SGX544 nebo Tegra 4.

Pokud neumíte dobře mluvené angličtině, doporučujeme zapnout si při hraní (anglické) titulky, které budou zřejmě pro leckoho lépe srozumitelné než mluvený text.

Závěr je jednoznačný: Adventuru The Wolf Among Us rozhodně stojí za to vyzkoušet. Pro její zajímavou zápletku, ale hlavně pro její vizuální zpracování. Pokud máte rádi hry, kde řešíte zapeklité hádanky a chcete si užít jejich řešení, tady možná budete trochu zklamáni.

Zbývá dodat, že v době psaní této recenze má hra od hráčů hodnocení 4,3, pochvaly se dočkává grafika i děj. Záporné body hra naopak získává za svou nestabilitu. Dodejme, že my jsme se na našich testovacích zařízeních s žádnými takovými problémy nesetkali.

Hru si můžete zdarma stáhnout zde na Google Play:


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru