Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

Hry pro Apple iWatch

Jasně, Apple iWatch jsou vlastně malý osobní počítač - a když je něco osobní počítač, hrají se na tom hry. Jaké jsou?

I když se GameCondor běžně věnuje hlavně adventurám, na hodinkách iWatch to zatím na dobrodružné hry moc nevypadá. Jejich displej je přece jen příliš malý a protože je jejich ostatní hardware docela žravý, mohlo by se snadno stát, že by taková zdařilá adventura mohla slupnout baterku iWatch na posezení. Na krátké posezení. To ale neznamená, že pro iWatch žádné hry nejsou, nebo alespoň v nejbližší době nebudou. Které jsou v dohledu?

BlastBall Duo

Samozřejmě, hodinky přímo vybízejí k vývoji her s různými hlavolamy, skládačkami... BlastBall od Monkube je jednou z těch, kde je třeba několik stejných objektů umístit vedle sebe a pak tyto objekty mizí a uvolňují místo dalším. A verze Duo je určena právě pro iWatch – a zdá se, že se na jejich displej, byť v miniaturní verzi, celkem v pohodě vejde a skutečně tam půjde, s trochou snahy, hrát. Tahle hra je náš tip! (Jestli tuhle hru neznáte, v hlavním obrázku je BlastBall v koláži s hodinkami iWatch.)

iArm Wrestle Champs

Kdo by neznal přetlačovanou rukama. To si takhle sednete se soupeřem naproti sobě, opřete si ruce lokty o stůl a pak se snažíte tlačit dlaň proti dlani, dokud tu soupeřovu nepřetlačíte tak, že se dotkne stolu. A když zrovna nemáte kolem sebe obecenstvo? Nevadí, aplikace iArm Wrestle Champs ho může nahradit! Akcelerometr v hodinkách iWatch bude měřit, co se děje, kam se ruka hýbe, a podle toho má hráče povzbuzovat a komentovat zápas. Možná, že to není tak úplně standardní hra, ale co jiného by to vlastně bylo? Tak jen pozor, ať vaše hodinky iWatch při přetlačované hned neukončí svou kariéru!

Elementary Minute

A když už jsme u her, které jsou spíš hříčkami, než hrami, zmiňme i Elementary Minute, což je něco, co se tváří jako hra, ale v podstatě je to spíš výuková aplikace. Dává vám různé poučné hádanky z počtů, nebo třeba ze zeměpisu, a vy zadáváte správné odpovědi. prostě taková škola hrou. Tohle hodinky iWatch určitě zvládnou a vzhledem k oblíbenosti různých kvízů má tahle hra určitě šanci stát se populární.

Mazlíček Hatchi

No jistě, virtuální mazlíčci – pamatujete Tamagotchi? - k umístění do hodinek přímo vybízejí. A nyní tedy přicházejí Hatchi. Jak už to tak u mazlíčků, nejen těch virtuálních, bývá, vaším úkolem bude starat se o něj tak, aby byl šťastný. Výhodou je, že narozdíl od původních Tamagotchi hodinky iWatch asi jen tak někam nezašantročíte a když je tedy budete mít stále u sebe, není problém mazlíčkovi věnovat náležitou péči. (Viz obrázek nahoře.)

Letterpad

Trochu víc přemýšlení pak bude vyžadovat další hra pro iWatch nazvaná Letterpad. Jde o hru se slovy, která je optimalizovaná pro malý displej hodinek. Demo video nasvědčuje tomu, že si velikost displeje vybere svou daň, ale přesto by tu hra měla být slušně hratelná. (Viz obrázek nahoře.)

A tohle určitě není vše, brzy se nepochybně objeví další vývojáři, kteří rádi využijí popularity hodinek iWatch od Apple k tomu, aby získali spoustu nových uživatelů. (A dodejme, že řada těchto aplikací bude nepochybně dostupná i na jiných hodinkách.) Doufejme, že se časem objeví i sofistikovanější kousky. Do té doby si příznivci chytřejší zábavy budou muset vystačit s mobily a tablety. Jen pro inspiraci: Tady je třeba 5 nejlepších adventure her zdarma pro Android.


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru