Domů
Recenze
Návody
Zajímavosti
Tvorba her
Svět her
Nejen hry
GameStylus Blog

5 nejlepších adventur pro Android zdarma

Nejlepší adventury nabízejí dech beroucí grafiku, skvělý děj i spoustu zajímavých úkolů. Ne všechny ale mají vše.

Jestli máte rádi hry s příběhy, hry, kde je třeba řešit mnohdy zapeklité úkoly, které vás posouvají v někdy doslova neuvěřitelných světech dál a dál, pak tu máme pět tipů na hry, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Je tu přehled těch nejlepších adventur, které si můžete stáhnout a zahrát na tabletu nebo na mobilu s Androidem zcela zdarma.

Protože v poslední době dochází trochu ke zmatení pojmů, co vlastně je adventure hra, hned zde si řekněme, že v našem výběru jde o takzvané point-and-click adventury, tj. o žánr dobrodružných her v jeho ryzí podobě. Jde o hry s příběhem, hry, kde řešíte zajímavé úkoly proto, abyste se dostali dál. (Více o tom, co jsou adventure hry a jak se vyvíjely, najdete v tomto článku.) Vynechali jsme tedy všechny hry, kde jde jen o hledání skrytých předmětů (tzv. hidden objects games) nebo jen o řešení hlavolamů (puzzles), stejně jako hříčky, kde jde jen o to rychle uniknout z nějaké místnosti či místa. Prostě: Jde nám o čistokrevné adventury!

Jak jsme vybírali

Vybrat objektivně ty nejlepší hry zdarma samozřejmě není úplně snadné: Některé nabídnou bez zaplacení jen velmi krátkou část děje, jiné ruší velkou reklamou. Navíc - co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému.

Kolik bodů při sestavování řebříčku dávat za grafiku, za propracovanost děje, za vyváženou složitost – a logičnost – hádanek? Nakonec jsme se při výběru řídili hodnoceními a komentáři samotných hráčů a zohlednili jsme i své zkušenosti s každou z dále uvedených her. U každé z nich se tak dozvíte, proč jsme vybrali právě ji – a věříme, že tu najdete všechny potřebné informace pro to, abyste dopředu odhadli, zda se hra bude líbit i vám.

A ještě jedna poznámka: Hledáme a nacházíme spoustu her, které se tváří jako adventury zdarma, ale pokud je zdarma jen demo, ve kterém si moc nezahrajeme, nebo hra vypadá úchvatně, ale i přes řadu pokusů na testovacích zařízeních padá, do seznamu těch nejlepších adventur se samozřejmě nedostane.

Ale dost úvodů, pojďme k pětici nejlepších adventur. A těšíme se na vaše komentáře a doporučení, jaké hry otestovat a zařadit třeba do nějakého příštího seznamu. Dodejme, že pětice nejlepších her není nějak uspořádaná, protože určit, která je skutečně nejlepší, je těžké: Bude to totiž hodně záležet na tom, co přesně máte rádi.

The Silent Age


Na rovinu říkáme, že pokud bychom měli vybrat jen jednu jedinou adventuru, byla by to The Silent Age. Některé z konkurenčních her možná nabízejí výpravnější grafiku, ale tady hravě vítězí super námět a příjemné zpracování.

Klasicky pojatá - alespoň pokud jde o ovládání a vývoj děje - point and click adventura The Silent Age vás zavede do světa budoucnosti, kdy lidstvo již vymřelo. Nebudete ale odkázáni jen na jedno časové období: V průběhu hry můžete totiž hrdinu přenášet mezi dvěma obdobími – 70. lety a právě budoucností. Tato možnost nejen dodává příběhu na zajímavosti, ale také umožňuje inovativně překonávat překážky, které na vás, vlastně na hrdinu, v průběhu příběhu čekají.

Tajemný umírající muž hrdinu krátce po začátku hry varuje, že se mají odehrát strašné věci a prosí ho, aby jim zabránil. Joe od něj získává stroj pro cestování časem. Když ho zanedlouho použije, dostává se do budoucnosti – bez lidí. Co se stalo? Dá se tomu díky cestování časem zabránit? To musí Joe teprve zjistit.

První epizoda hry je zdarma, druhá placená. Druhá epizoda je přitom nyní součástí aplikace s první epizodou, takže je dostupná jako nákup přímo z aplikace.

Celou recenzi hry najdete zde: Recenze: The Silent Age si nenechte ujít!

Hru si můžete zdarma stáhnout na Google Play:

iPad, iPhone:

AR-K


Hra AR-K by mohla být rovněž naší jednoznačnou favoritkou, kdyby se ovšem záhy po začátku hraní neukázalo, že proti okázalé 3D grafice stojí úkoly, jejichž plnění není vždy tak úplně logické. Třeba to ale uvidíte jinak.

AR-K je klasická point and click adventure hra s grafikou, která je kompletně ve 3D. A oč tu jde? Především o tajemnou zlatou kouli, která se kdysi jednoho dne objevila ve skříňce hlavní hrdinky, aniž by ona věděla proč, a vedla k zásadním změnám v jejím životě: K vyhození z policejní akademie a ke změně jejích plánů do budoucna. Tehdy se rozhodla, že když nemůže chránit pravdu jako policistka, bude ji chránit jako novinářka.

Vy hrdinku ve hře zastihnete po jednom obzvláště vydařeném večírku a vaším úkolem bude nejen vypořádat se s jeho následky, ale také vyřešit jednu zapeklitou záhadu.

Celou recenzi hry najdete zde: AR-K: 3D adventura se sexy hrdinkou

Hra je ke stažení zde na Google Play:

Mutanti vs. Vyvolení: Únos - adventura kompletně česky


Jestli při hraní dáváte přednost naší mateřštině - a tomu bychom se u adventur vůbec nedivili - sáhněte po hře Mutanti vs. Vyvolení. Její první díl s názvem Mutanti vs. Vyvolení: Únos vás zavede do světa budoucnosti, která  pro část lidstva nevypadá nijak dobře: Mnohým přinesla chudobu, nemoci a viditelné genetické mutace. Ještě větším problémem jsou ale nájezdy ozbrojenců Vyvolených.

Po jednom takovém nájezdu je zničena i vesnice Riama, hlavního hrdiny. Jeho otec je těžce zraněn a jeho sestra unesena. Riam nemá moc na výběr, co dělat: Je totiž jediný, kdo může svou sestru a svého otce zachránit.

Čeká vás spousta úkolů k řešení, průchod minovým polem, objevení dalších mutantů... To vše v klasicky ručně kreslené a animované adventuře, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. A pokud vás zaujme, už je ke stažení i druhý díl, a to za v podstatě symbolickou cenu cca 20 Kč.

Celou recenzi hry najdete zde: Mutanti vs. Vyvolení: Povedená adventura česky

Hra je ke stažení zde na Google Play:

Pro iPad, iPhone:

The Wolf Among Us


Hra The Wolf Among Us vám možná chvílemi bude připomínat spíše interaktivní animovaný film než point and click adventuru, ale díky své atmosféře, propracovanosti děje i super grafice si místo v tomto přehledu jednoznačně zaslouží.

Hlavním hrdinou je Bigby Wolf, šerif ve Fabletownu, a jeho hlavní starostí je ochrana pohádkových bytostí, které tam žijí. Ale pozor – rozhodně nejde o hru pro malé děti. Právě naopak. Hra založená na komiksech Fables nešetří vulgaritami ani násilím. Stačí koneckonců zmínit, že hra začíná v situaci, kdy Bigby zachraňuje mladou prostitutku ze spárů opilého chlápka a semele se drsná bitka.

A co že je to ten Fabletown? Je to část města New York, kde žijí v exilu mnohé výše zmíněné pohádkové bytosti. Před běžnými smrtelníky jsou chráněny magií – a chrání se také různými triky a úskoky.

Tahle hra rozhodně stojí za vidění. A nepochybujeme, že pro mnohé z milovníků point and click adventur i za zahrání. Celou recenzi najdete zde: Vlk mezi námi: Nejen dech beroucí grafika.

Stáhnout si hru můžete zdarma na Google Play tady:

City Of Secrets

City of Secrets
A na závěr seznamu ještě jedna klasicky pojatá adventura, tentokrát City Of Secrets. Pěkná grafika, zvláštní příběh, propracované hádanky – to je to, co vás nejspíš na této hře zaujme. A by vás u ní mohlo udržet desítky minut.

Hrdiny hry jsou Rex a Mr. Moles, s nimiž se vydáte do města Poco Pane. Tedy, ne tak úplně s nimi oběma. Jeden má nedobrovolný náskok. Ale to byste měli v průběhu hry vyřešit. Stejně jako otázku, proč obyvatelé Poco Pane nejsou tak úplně šťastní a jak jim pomoci, aby jim bylo lépe. Nicméně tady je nutno říci, že v rámci první bezplatné epizody si sice zahrajete, ale zdaleka nebudete mít šanci dotáhnout vše do konce. Nutnost placení tu, narozdíl od výše zmíněných her, přichází dříve, než dosáhnete výraznějšího vítězství.

I tak ale hra rozhodně stojí za to, abyste si ji stáhli a vyzkoušeli. Celou recenzi najdete zde: City Of Secrets: Město plné tajemství.

A stáhnout si hru můžete zde na Google Play:

Tak pilně hrajte - a přidávejte své názory na všechny zmíněné hry nebo tipy na další. Samozřejmě, pokud vás hraní nepohltí natolik, že se prostě k publikování svých pohledů na věc vůbec nedostanete :)!

Prohlášení: Vydavatel magazínu GameCondor věnuje maximální možnou péči objektivitě veškerých textů zde publikovaných. Vydavatel magazínu GameCondor vydává rovněž další média zaměřená na počítače a business, ale také na cestování nebo 3D fotografii. Je rovněž vydavatelem adventure her založených na systému GameStylus, které jsou v některých případech zmiňovány na těchto stránkách.


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2015-2024 GameCondor.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu GameCondor.com a ochrana soukromí | Pošlete nám tip na hru